Абонирайте се за нашия бюлетин
captcha  
Виж любими



Препоръчани профили
Дороти Кейк, Централен район

Детска къща "Попиващ Ум", Варна

Арт работилничка Златни ръчички, Цветен квартал



Нови профили
Кинди Ру-академия за бебета, деца и родители, Централен


Детска къща "Попиващ Ум", Варна


Препоръчани статии
От голям месокомбинат до малка веган семейна фабрика
Публикувана: 28.09.2020
Рубрика: Мама разказва
Автор: Деси

"Барабар с децата" - 6 локации във Варна, които да посетим семейно
Публикувана: 17.07.2021
Рубрика: Любопитно
Автор: Събина

Лятната програма на училище Феникс Варна
Публикувана: 17.05.2021
Рубрика: Любопитно
Автор: Деси












Вие сте в: Събития / Програмата на младежки фестивал Funcity + Варна

Програмата на младежки фестивал Funcity + Варна



От днес 12.08  Варна се презарежда с младежкия фестивал Funcity +, който тази година е под мотото "Презареждане...дух, тяло, сетива“.

За 11-та поредна година Funcity+ дава поле за изява на млади варненски творци, артисти, музиканти, спортисти, представители на неправителствени организации, формални и неформални групи и образователни институции.

Варненският младежки фестивал ще насити със събития най-оживената централна градска част с танци, артистични изяви, демонстрации, работилници, презентации и уникални визуални проекти.



ПРОГРАМА FUNCITY+

12 и 13 август 2021 г.

12 АВГУСТ ПЪРВИ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

Час: 18:00ч. ОТКРИВАНЕ ПЪРВИ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Изпълнение на Представителният духов оркестър на ВМС с участието на….

Участници: Балетна формация Зведна дъга

Клуб по акробатичен рокендрол Стар Денс

Kangoo Клуб България

Клуб за танци Varna Dance Team

Танцова школа МАЛАМБО

Клуб по спортни танци"Денс Моушън Варна"

Клуб по спортни танци „Кристал”

Танцова школа ARTISTIX

Брейк формаци Крейзи форс

Актив зона – зумба с Тони

Актив зона – Тае Бо с Цвети

Латино танци Бачата Сеншуал с Милен и Плами



12-и Август - четвъртък

Час: 18:30 – 21:00ч.

Локация: Площад пред магазин „New Yorker“

Събитие: DANCE! JUST DANCE! - HAPPENING

Участници: Клуб по спортни танци"Денс Моушън Варна"

Клуб за танци Varna Dance Team

Клуб по спортни танци „Кристал”

Танцова школа МАЛАМБО – Танцова работилница


12-и Август - четвъртък



Час: 18:30 – 21:00ч.

Локация: Дупката - площад „ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР“

Събитие: DANCE! JUST DANCE! - HAPPENING

Участници: Creators Dance Center

Танцова школа ARTISTIX

Урок по Бачата Сеншуал с Милен и Плами


12-и Август - четвъртък


Час: 18:30 – 21:00ч.

Локация: Площад „България“ – сух фонтан „Рибаря с Рибката“

Събитие: DANCE! JUST DANCE! - HAPPENING

Участници: Клуб по акробатичен рокендрол Стар Денс

Брейк формация „Крейзи Форс“

12-и Август - четвъртък

Час: 18:30 – 21:00ч.

Локация: Храм „Св. Николай Чудотворец“

Събитие: DANCE! JUST DANCE! - HAPPENING

Участници: Kangoo Клуб България

Актив зона – зумба с Тони

Актив зона – Тае Бо с Цвети


12-и Август - четвъртък


Час: 18:30 – 22:00ч.

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Сцена „Независимост“

Участници: 18:30 – 18:50 ч. -Вокален ансамбъл „Звездни струни“ -ОДК

18:50 - 19:10ч. - ДЮТ „Златното ключе” при ЦПЛР–ОДК Варна

19:10 – 20:10ч. - Премиера на стихосбирката на Даниел Луканов „..и кратък стих ти посветих“.

Видеоекран: Представяне на „Зад маската на театъра“ - видеорепортаж на Литературен клуб и младежки медиен център „Касталия“ към ОДК

Поезия Франческа Андреева

20:10-21:10ч. - Кино школа „Братя Люмиер“ - ОДК

Филмът МЕНТОЛ- ЛЯТНА КРАСОТА

12-и Август - четвъртък

Час: 20:00 – 23:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина

Събитие: СЦЕНА „МОРСКА ГРАДИНА“ - Концерт „ВАРНА СИ ТИ“ – ДУХ, ТЯЛО, СЕТИВА

Участници: 20:00 -21:00 ч. - Вокална формация „Бънджи Сингърс“

21:00- 23:00 ч.: Пламен Любенов

Creators Dance Center

DIM4OU

ЯВКАТА ДЛГ

MADMATIC

SECTA

ANDYTO

KICKO SOPA

УМА И ДУМА

МОНКАТА

Мария Борисова

Немския

support by: CREATORS & DJ NAUT и др.



12-и Август - четвъртък



Час: 19:00 – 21:00ч.

Локация: Морска градина сцена „РАКОВИНА“

Събитие: Сцена „РАКОВИНА“

Участници: Балетна формация „Звездна дъга“

КИТАРЕН ЦЕНТЪР

РОК СКУЛ – КЛАСИЧЕСКА МУЗИКА И РОК



FUNCITY+ СПОРТ

12-и Август - четвъртък

Час: 16:00 – 20:00ч.

Локация: Аквариум – Морска градина

Събитие: Тенис на маса

Участници: СКТМ „Варна 2015“

12-и Август - четвъртък

Час: 18:00 – 20:00ч.

Локация: Обсерватория – Морска градина

Събитие: Йога

Участници: 18:00-19:00 ч.- Бикрам йога с Франческа от „Бикрам Йога Варна“

19:00 – 20:00 ч. - Кундалини йога Варна с Веси от Адхара


12-и Август - четвъртък



Час: 14:00 – 18:00ч.

Локация: Двора на СУ „Св. Климент Охридски“

Събитие: Стрийт фитнес

Участници: Национално сдружение на сираците в България


12-и Август - четвъртък



Час: 17:00 – 20:00ч.

Локация: Алея до Слънчевият часовник – Морска градина /в дясно по алеята към чешмата/

Събитие: Открит урок по стрелба с лък

Участници: СК „Млади Стрелци“


12-и Август - четвъртък


Час: 15:00 – 18:00ч.

Локация: Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев“ на Морска гара

Събитие: Ветроходство за всеки

Участници: Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев“

FUNCITY+ ВИЗУАЛНИ ИЗКУСТВА


12-и Август - четвъртък


Час: 14:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина пред х-л Одесос

Събитие: Уникална изложба „Добавена реалност“

Участници: Светослава Косев и Атанас Марков


12-и Август - четвъртък


Час: 16:00ч.

Локация: Дупката - площад „ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР“

Събитие: Инсталация „Нишките на града“ за варненци и гостите на града



12-и Август - четвъртък


Час: 17:00ч.

Локация: Градинката до ВТГ „Г. Ст. Раковски“

Събитие: Графити винил, проект Хепънинг – „Изкуство и социална отговорност“

Участници: Niko CH и екип


12-и Август - четвъртък



Час: 17:00ч.

Локация: Площадът „Севастопол“ със столиците

Събитие: Инсталационна скулптура „Пяната“, проект – „Изкуство и социална отговорност“

Участници: Наталия Николова, Recycle Art Academy

12-и Август - четвъртък

Час: 17:00ч.

Локация: Пешеходна зона бул. „Княз Борис I“

Събитие: Проект „Намерени думи“ - ще ви намерят случайно..

на Английски, Немски, Френски и Испански език



12-и Август - четвъртък


Час: 17:30ч.

Локация: Пейката със скулптурата на арх. Дабко Дабков, бул. „Княз Борис I“

Събитие: „Запали искрата, първи стъпки към призванието ти“

Участници: Образователна общност Варна

12-и Август - четвъртък

Час: 20:00ч.

Локация: Пейката със скулптурата на арх. Дабко Дабков, бул. „Княз Борис I“

Събитие: Стартиране на проекта „Кино по пътя“



12-и Август - четвъртък


Час: 21:00 – 23:00ч.

Локация: 15 екрана на Tunellight и екраните на Happy

Събитие: Дигиталната изложба на открито Varna

Участници: Future Art и Varna Young Art


FUNCITY+ СЪПЪТСТВАЩИ СЪБИТИЯ


12-и Август - четвъртък

Час: 17:00 – 21:00ч.

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Представяне на учебни заведения, НПО и клубове

Участници: ВСУ „Черноризец Храбър“

ПГ „Текстил и моден дизайн“ – Варна

Сдружение „За теб“, Сдружение „Валдорфска

Педагогика за деца, родители и учители“ и Валдорфска арт работилничка "Златни ръчички", Фондация ГЕЯ

Сдружение за подкрепа на лица с умствени затруднения

Робопартанс-Училище по роботика

Демонстрация по оказване на долекарска помощ – МБЧК -Варна

--------------------------------------------------------------------




FUNCITY+ 13и АВГУСТ ВТОРИ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН


13и Август - петък



Час: 18:00ч. ОТКРИВАНЕ ВТОРИ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Най-дългото хоро - „Различни заедно с България в сърцето“

Участници: Гайдарска школа ТРАКИЯ.

Танцов състав Дивни танци",

Клуб "Мераклийски танцов състав",

Академичен танцов театър ВСУ „Ч.Храбър“ ,

Школа за народни танци „Колеви“

Балетна формация Зведна дъга

Клуб по акробатичен рокендрол Стар Денс

Kangoo Клуб България

Kangoo Jumps Romania

Клуб за танци Varna Dance Team

Танцова школа МАЛАМБО

Клуб по спортни танци"Денс Моушън Варна"

Клуб по спортни танци „Кристал”

Танцова школа ARTISTIX

Брейк формаци Крейзи форс

Актив зона – зумба с Тони

Актив зона – Тае Бо с Цвети

Латино танци Бачата Сеншуал с Милен и Плами



13-и Август - петък


Час: 18:30 – 22:00ч.

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Сцена „Независимост“

Участници: 18.30 – 18.35 ч. – Дуо Mirror Dance - Хип-Хоп

18.35 – 18.50 ч.- Вокално студио 9

19.50 – 19.05 ч. - Модно ревю – Старс Академи

19.05 – 20.05 ч.- Възпитаници на музикалният педагог Мила Маврова

20.05 - 21.05 ч. -Сияна Бенчева, Рада Колева – поезия и проза под съпровода на китариста Денис Иванов

Поезия Мишел Девор

21.05 – 21.35 ч.- Възпитаници на вокалния педагог Атанаска Липчева


13-и Август - петък



Час: 19:00 – 20:30ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина

Събитие: КОНЦЕРТ „ВАРНА СИ ТИ – ДУХ, ТЯЛО, СЕТИВА“

Участници: Клуб по спортни танци"Денс Моушън Варна"

Гайдарска школа Тракия

Танцов състав Дивни танци"

Клуб "Мераклийски танцов състав"

Школа за народни танци „Колеви“, Варна с ръководител Георги Колев

Академичният танцов театър "Черноризец Храбър"

Клуб по акробатичен рокендрол Стар Денс

Kangoo Клуб България

Kangoo Jumps Romania

Клуб за танци Varna Dance Team

Танцова школа МАЛАМБО

Клуб по спортни танци „Кристал”

Танцова школа ARTISTIX

Брейк формаци Крейзи форс

Актив зона – зумба с Тони

Актив зона – Тае Бо с Цвети

Жаклин-ориенталски танци



13-и Август - петък



Час: 20:30 – 23:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина

Събитие: КОНЦЕРТ „ВАРНА СИ ТИ – ДУХ, ТЯЛО, СЕТИВА“

Участници: Do - Sho

METRO-LIGHTS

SinDeed

7HE - GOAST

LIL PAFF

АЛЕКСАНДЪР МИТКОВ

ГАЛИН

Night mode

РОКСКУЛ

ГРУПА ОРИОН – Iва ЕГ


13-и Август - петък


Час: 19:00 – 21:30ч.

Локация: Морска градина сцена „РАКОВИНА“

Събитие: Възстановка на обичай „Еньовден”

Участници: 19:00 – 19:30ч. - Младежи от с. Тополи с ръководител Калинка Ненова

19:30 – 20:30ч. - Възпитаници на вокалния педагог Павлинка Тодорова

20:30 – 21:00ч. - Възпитаници на вокалния педагог Петя Драгнева

21:00 - 21:30ч. - Възпитаници на вокалния педагог Кичка Христова



FUNCITY+ СПОРТ



13-и Август - петък

Час: 10:00 – 12:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина

Събитие: Демонстрации и безплатни тренировки с Kangoo

Участници: Kangoo Клуб България

Kangoo Jumps Romania

13-и Август - петък

Час: 15:00 – 20:00ч.

Локация: Аквариум – Морска градина

Събитие: Тенис на маса

Участници: СКТМ „Варна 2015“


13-и Август - петък



Час: 19:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина в дясно от слънчевият часовник

Събитие: Открита тренировка по Карате Киокушин

Участници: СК „Ичи Геки“



13-и Август - петък



Час: 07:30 – 09:00ч. & 18:00 – 19:00ч.

Локация: Обсерватория – Морска градина

Събитие: Йога

Участници: 07:30 - 09:00 ч.- Кундалини йога и звук с Веси от Адхара

18:00 -19:00ч. - Виняса флоу йога с Тео от „Бикрам Йога Варна“


13-и Август - петък



Час: 14:00 – 18:00ч.

Локация: Морска градина – зад р-т „Морско Казино“

Събитие: Стрийт фитнес

Участници: Национално сдружение на сираците в България


13-и Август - петък


Час: 17:00 – 20.00ч.

Локация: Алея до Слънчевият часовник – Морска градина

Събитие: Открит урок по стрелба с лък

Участници: СК „Млади Стрелци“

13-и Август - петък

Час: 16:00 – 19:00ч.

Локация: Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев“ на Морска гара

Събитие: Ветроходство за всеки младеж

Участници: ВК „Синева“



FUNCITY+ ВИЗУАЛНИ ИЗКУСТВА



13-и Август - петък


Час: 14:00ч.

Локация: Площад „Антон Новак“ – вход Морска градина пред х-л Одесос

Събитие: Уникална изложба „Добавена реалност“

Участници: Светослава Косев и Атанас Марков

13-и Август - петък


Час: 16:00ч.

Локация: Дупката - площад „ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР“

Събитие: Инсталация „Нишките на града“ за варненци и гостите на града



13-и Август - петък


Час: 17:00ч.

Локация: Градинката до ВТГ „Г. Ст. Раковски“

Събитие: Графити винил, проект Хепънинг – „Изкуство и социална отговорност“

Участници: Niko CH и екип


13-и Август - петък


Час: 17:00ч.

Локация: Площадът „Севастопол“ със столиците

Събитие: Инсталационна скулптура „Пяната“, проект – „Изкуство и социална отговорност“

Участници: Наталия Николова, Recycle Art Academy

13-и Август - петък

Час: 17:00ч.

Локация: Пешеходна зона бул. „Княз Борис I“

Събитие: Проект „Намерени думи“ - ще ви намерят случайно..

на Английски, Немски, Френски и Испански език

Участници:

13-и Август - петък

Час: 20:00ч.

Локация: Пейката със скулптурата на арх. Дабко Дабков, бул. „Княз Борис I“

Събитие: Проект „Кино по пътя“

Участници:

13-и Август - петък

Час: 21:00 – 23:00ч.

Локация: 15 екрана на Tunellight и екраните на Happy

Събитие: Дигиталната изложба на открито Varna

Участници: Future Art и Varna Young Art


FUNCITY+ СЪПЪТСТВАЩИ СЪБИТИЯ



13-и Август - петък

Час: 17:00 – 21:00ч.

Локация: Площад „Независимост“

Събитие: Представяне на учебни заведения, НПО и клубове

Участници: ВСУ „Черноризец Храбър“

ПГ „Текстил и моден дизайн“ – Варна

Сдружение „За теб“, Сдружение „Валдорфска

Педагогика за деца, родители и учители“ и Валдорфска арт работилничка "Златни ръчички", Фондация ГЕЯ

Сдружение за подкрепа на лица с умствени затруднения

Робопартанс-Училище по роботика

Демонстрация по оказване на долекарска помощ – МБЧК -Варна


Източник на информацията и снимка:  https://www.moreto.net/novini.php?n=444272&p=2&fbclid=IwAR3hj7WxWGgB1AlyPpesUpPtMAGhTxlZY5Yg4yMgVYg4JQ-VdIEBO6WDfgc



Гласували: 1   Средна оценка: 4.50























Начало / За нас / Общи условия / Реклама / Контакти / ПОЛИТИКА ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
2021, Всички права запазени.